24 września odbył się XVII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy „Święty Krzyż 2016”. W rajdzie uczestniczyło ponad 5000 turystów-pielgrzymów, w tym 45 osób z naszej parafii.

Organizatorzy przygotowali 15 tras pieszych, mających od 2 do 40 kilometrów, które prowadzą przez najpiękniejsze zakątki Gór Świętokrzyskich. Trasy są zróżnicowane, a każda ma nazwę, która charakteryzuje jej tematykę i przebieg. Nasza grupa parafialna rozpoczęła rajd w Bielinach i wędrowała trasą Zbójecką, która liczy 9 km poprzez Podłysicę, Hutę Szklaną, aż na Święty Krzyż.

IMG 0922

Po dotarciu na Święty Krzyż uczestniczyliśmy we Mszy świętej o godzinie 15 z udziałem biskupów z Kielc i Radomia. Na mecie rajdu na Świętym Krzyżu można było podziwiać papamobile zrekonstruowane przez Marka Adamczaka z Kielc. W rajdzie uczestniczyło ponad 5000 turystów-pielgrzymów, w tym 45 osób z naszej parafii. Bardzo cieszymy się, że tak dużo osób chce w ten sposób pielgrzymować, poznać region i spędzać wolny czas.

IMG 0936